Start » Spotkania » Otwarcie kolejnej placówki przyjaznej dla osób niepełnosprawnych – październik 2013  

Otwarcie kolejnej placówki przyjaznej dla osób niepełnosprawnych – październik 2013

Otwarcie placówki

W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka REPTY w Tarnowskich Górach działa już filia Poczty dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. To kolejna pocztowa lokalizacja, która może pochwalić się certyfikatem „Obiekt bez barier”.

Nowy model placówek, które są otwarte i w pełni dostępne dla wszystkich klientów, poprawi jakość świadczonych przez nas usług – powiedział obecny na otwarciu placówki Prezes Paweł Włoch. Trudno nie zgodzić się z tą opinią – podczas rewitalizacji placówki, zlikwidowano wszystkie bariery architektoniczne, na które mogłaby natrafić osoba z niepełnosprawnością.

Zaplecze zagospodarowano w taki sposób, aby zapewnić pracownikom swobodę poruszania się. Odpowiednie meble, urządzenia sanitarne, regulatory, włączniki i wyłączniki – to małe ulepszenia, dzięki którym niepełnosprawnym osobom pracuje się wygodniej. Dla klientów poruszających się na wózkach przygotowano specjalne stanowisko obsługi.

Nowa placówka już cieszy się dużym zainteresowaniem. Na otwarciu 15 października zjawili się m.in.: dyrektor ośrodka, burmistrz Tarnowskich Gór, wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz dziennikarze z lokalnych mediów. Prezes Paweł Włoch opowiadał gościom o nowym modelu sieci Poczty Polskiej: Stawiamy na rozwój nowoczesnych, przyjaznych placówek, zlokalizowanych w dogodnych dla klientów miejscach. To jeden z kluczowych elementów strategii firmy.

Uruchomienie placówki w Tarnowskich Górach wpisuje się w strategię odpowiedzialności społecznej Poczty Polskiej. Nasza firma realizuje różne