Start » Spotkania » Premiera znaczka na deskach teatru – luty 2015  

Premiera znaczka na deskach teatru – luty 2015

W Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem odbyło się uroczyste wprowadzenie znaczka dedykowanego słynnemu pisarzowi i malarzowi. Pretekstem do wydania znaczka były dwie rocznice urodzin: 130. Stanisława Ignacego Witkiewicza i 30. Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.

Znaczek „Witkacy – twórca wizjoner” w ogłoszonym przez Senat roku jubileuszy witkacowskich, 24 lutego br. uroczyście wspólnie zaprezentowali Andrzej Dziuk dyrektor Teatru, Paweł Włoch, członek Zarządu Poczty Polskiej S.A. i Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki.

W foyer teatru zorganizowane zostało specjalne stoisko pocztowe, na którym goście mogli zakupić walory filatelistyczne poświęcone Witkacemu, a także wysłać kartkę pocztową z pozdrowieniami i okolicznościowymi datownikiem oraz stemplem. Punkt obsługiwany – aż do ostatniego gościa – przez pracowników UP Zakopane 1, oblegany był przez cały czas trwania imprezy, a witkacowskie znaczki i pocztówki rozchodziły się, jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Stoisko będzie czynne także w sobotę podczas imprez kończących obchody urodzin w Teatrze Witkiewicza w Zakopanem.

Przypominamy, że na znaczku autorstwa Agnieszki Sancewicz znajduje się grafika na podstawie zdjęcia „Portret w płaszczu z podniesionym kołnierzem”, a na oprawie bloku znalazł się fragment jednego z obrazów Witkiewicza „Tworzenie świata”. Znaczkowi towarzyszy koperta FDC, na której znajduje się fotografia z jednego z przedstawień zakopiańskiego Teatru.

To oraz inne wydania Poczty Polskiej można nabyć w naszym sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl